Воютицька громада

Самбірський район, Львівська область

Незабаром у селі Лютовиська Старосамбірського району буде відкрито дошкільний заклад.

Дата: 15.08.2019 11:57
Кількість переглядів: 451

     Нестача дитячих садочків є проблемою чи не кожного населеного пункту в Україні. Так, і на території нашої Воютицької громади, вже довгі роки маленькі жителі та їх батьки у с.Лютовиська мріяли про дитячий садочок у своєму селі. Та, нарешті, завдяки голові Воютицької сільської ради Михайлу Яремку, у приміщенні колишньої  школи села Лютовиська проходить ремонт приміщень, які будуть переобладнані під садочок. Як бачимо, що голова сільської ради не кидає своїх слів на вітер, а виконує свої обіцянки. Пам’ятаємо, що при реорганізації Лютовиської школи, Михайло Яремко пообіцяв, що приміщення не буде пустувати, а, навпаки, тут створиться такий потрібний для села дошкільний заклад, буде можливість нашим дітям здобувати якісну початкову освіту, створяться нові робочі місця. За його словами, якщо відкривається садочок, то означає, що село живе і буде жити. І від того, як ми дбаємо про своє підростаюче покоління, залежить завтрашній день суспільства.

      Відкриття садочка забезпечить на рівні держави реалізацію прав кожної дитини у доступності дошкільної освіти, повноцінний фізичний, інтелектуальний, моральний, естетичний і соціальний розвиток дошкільнят. Вченими всього світу доведено, що дошкільний вік є золотим для розвитку дитини. Чим більше в цьому віці людина пізнає, тим успішнішою і кращою вона буде в подальшому. В колективі вона вчиться узгоджувати свої інтереси з іншими, формувати почуття дружби, взаємодопомоги, взаємоповаги і підтримки, вчиться спілкуватися з іншими людьми, знаходити правильне рішення і вихід з будь-яких життєвих обставин.

       Що хорошого дає дитячий садок? Вдома можна навчити дитину читати, володіти комп’ютером, рахувати. Тільки в сім’ї дитина відчуває себе центром уваги, любові, всесвіту. Коли вона потрапляє в дитячий садок, вона починає помічати, що навколо неї існує багато таких самих сонечок, всесвітів, виявляється, не одна вона така в світі, і починається цікава дитяча життєва діяльність. Дитина починає будувати свої стосунки з однолітками, дорослими, не завжди це вдається їй просто. Якщо дитина в п’ять років приходить в нову групу до дитячого садка, вона відрізняється від інших діток, бо вона соромиться, вона як злякане пташеня. Зразу видно дітей, які були в садочку, і тих, які були вдома. Дітки, які були в дитячому колективі, швидше налагоджують стосунки з однолітками, не соромляться підійти до вчителя щось запитати, тобто вони абсолютно адаптовані до шкільного життя. Дитина має не тільки успішно засвоїти норми і правила, які існують в суспільстві, слухати не тільки вказівки дорослих, вона має самостійно пережити перемоги, поразки, які вона здобуде в дитячому колективі. Всі ці переживання мають підкріпитися її власним досвідом, а таку можливість вона може отримати в дитячому садку.

     Ці старання голови Воютицької сільської ради — позитивний і правильний приклад того, як великими зусиллями місцевої влади можна робити гарні справи. Дай Бог, щоб ми і далі будували, ремонтували, а не руйнували. Бо поки будуються, ремонтуються та відкриваються садочки, школи та інші об’єкти культури та дозвілля — село живе і процвітає! Садочок був казкою, мрією батьків та дітей, яка уже найближчим часом здійсниться.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора