Свято Героїв – це день пам’яті українців, які присвятили своє життя служінню українській нації, хто боронив Україну до останнього подиху.

Дата: 27.05.2019 10:19

День Героїв – це день пам'яті героїв-українців, котрі віддали своє життя за нашу свободу, тих, хто боровся і захищав Україну. День героїв щороку відзначають 23 травня. Свято встановили на честь українських вояків — борців за волю України, передусім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, українських січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН. Це не нова пам'ятна дата, в такий спосіб вшановують Героїв вже понад сімдесят років. У роки німецької окупації, у час протибільшовицької збройної боротьби, українці на чолі з ОУН вшановували пам'ять Героїв. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначати 23 травня, як День Героїв, з метою відродження в українців героїчного духу минулих поколінь. Вже традиційно вшановують українських героїв в цей день Патріотичним автопробігом. Колона автівок з патріотичною символікою рушає до пам'ятних місць.

Пам’ять про тих, хто віддав життя за Україну та незалежність держави на Самбірщині відзначили патріотичним автопробігом. У с.Воютичі, 25 травня у суботу, учасники автопробігу вшанували наших загиблих Героїв покладанням квітів до могил наших загиблих побратимів. На місцях поховання наших хлопців запалили свічки та вшанували їх хвилиною мовчання, а також була відправлена панахида о.Василем. До вшанування  Героїв долучились районна та місцева влада, освітяни та школярі, а також місцеві жителі і усі ті, хто не забув цю пам’ятну дату.

Заходи у цей день вкрай важливо провести на гідному рівні, адже не можна забувати цю дату й тих, хто почав писати нову сторінку історії незалежної, європейської України. День Героїв — це день пам'яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України, це свято величі духу українських вояків — борців за волю України та є символом незборимості української нації.

Герої не вмирають, пам’ять про них житиме вічно в наших серцях! Пам’ятаймо наших Героїв!