Найщиріші вітання з Днем вишиванки!

Дата: 16.05.2019 14:23

Встає над світом щире сонце

І землю гріє променем ясним

А я іду по світу в вишиванці.

Я — українець! І горджуся цим.

В нас обереги вишивають здавна.

Така традиція в народі прижилась.

Вона прадавня, вічна й дуже славна.

В культурі й до сьогодні збереглась.

Ані вікам, ні моді не здолати...

Вона в людському серці і в душі.

У ній любові, мрій, надій багато

І ти традиції забути не спіши.

Сільський голова Воютицької сільської ради Яремко М.М. разом із колективом сільської ради вітають усіх із чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури — з Днем вишиванки!

Вперше ідею встановлення особливого дня, присвяченого вишиванці, в 2006 році запропонувала Леся Воронюк - студентка Чернівецького національного університету. Її ініціативу спочатку підтримали викладачі і студенти університету, які раз на рік приходили на пари у вишиванках. Потім ідею підхопили в інших регіонах України. Пізніше приєдналася до неї українська діаспора, а також всі ті, хто любить Україну.Незважаючи на те, що це свято не має статусу державного і не є вихідним, сьогодні в Україні воно досить популярне. Головним його атрибутом є сама вишиванка. Достатньо просто одягти її, щоб відзначити цей день.

Українська вишиванка - це національна святиня! Саме вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це наш національний оберіг!

Український День вишиванки підтримають у більш ніж 50 країнах світу.

Коли започатковували святкування Дня вишиванки, то ніхто собі за мету не ставив, щоб воно розрослося до світових масштабів. Тому було приємною несподіванкою, коли у 2014 році наше свято вийшло за межі нашої країни і стало вже Всесвітнім днем вишиванки.

Нехай це свято зітре кордони й об'єднує українців по всьому світу.  Чудового настрою та різнобарвних вражень!

День вишиванки в Воютицькій сільській раді.