Сусідовичі

Дата: 27.02.2019 16:09

Сусідовичі (пол. S?siadowice) — село в Передкарпатті,  село в Україні, у Самбірського районі Львівської області. Орган місцевого самоврядування — Воютицька сільська рада.Населення становить 1108 осіб. На півночі межує із селом Букова, на півдні з селом Чаплі, на заході з селом Скелівка  і на сході з селом Надиби.

Сусідовичі вперше згадуються в 1374 році. Заснований тут монастир католицького ордену кармелітів став не тільки засобом експлуатації, але й центром ополячування населення. У 1620 році село зруйнували татари. Велика повінь і наліт сарани спустошили село в 1711 році. Перші осередки КПЗУ виникли в Сусідовичах та навколишніх селах Чаплях, Глибокій і Бережниці в 1926 році. Ці осередки вели активну пропагандистську роботу серед селян і робітників цегельні та гуральні. Так, в 1932 році в Надибах і в 1937 році у Сусідовичах були розповсюджені комуністичні листівки. Першим головою сільради в 1939 році була обрана Марія Петрушка, яка загинула від рук українських буржуазних націоналістів.

Уродженцем села є Цап Роман Петрович — солдат Збройних Сил України, загинув під час російсько-української війни